Ścieki i odcieki z wysypisk

Strona Główna : Ścieki i odcieki z wysypisk

Obecnie na świecie coraz częściej sięga się po ozon w procesach oczyszczania ścieków, zwłaszcza pod kątem farmaceutyków, narkotyków i środków ochrony roślin, których coraz większe ilości trafiają na oczyszczalnie komunalne. Ozon staje się popularny także w procesach odbarwiania (usuwanie barwników i pigmentów), usuwania detergentów, fenoli, petrochemikali, WWA i innych substancji niebezpiecznych.

Polska w najbliższych latach będzie musiała przeznaczyć więcej środków na badania i zastosowanie nowoczesnych technologii z dotacji Unii Europejskiej. Technologia ozonowania ścieków już teraz na szeroką skalę stosowana jest w Europie, m.in. w Szwajcarii (Regensdorf), Danii (Kalundbord), Austrii (Wiedeń) i Niemczech (Schwerte, Bad Sassendorf, Duisburg).

W ten nurt rozwoju technologii wpisuje się także firma Wofil projektując, serwisując i wykonując instalacje ozonowania do ścieków, czego najlepszym przykładem są pierwsze instalacje, które zostały dostarczone przez Wofil w krótkim terminie 3 miesięcy w 2012 roku. Inwestycje zrealizowane „pod klucz" obejmują projektowanie, budowę i uruchomienie instalacji. W zakres stacji ozonowania wchodzą urządzenia do buforowania ścieków, kolumny kontaktowe do procesów ozonowania z systemem tłumienia piany, kompletne linie produkcji ozonu i tlenu, systemy zarządzania i bezpieczeństwa, wyposażone w czujniki i destruktory ozonu oraz linie sterowania pracujące w sieci światłowodowej zlokalizowane w klimatyzowanych kontenerach.

 

Instalacje przeznaczone do oczyszczania ścieków

  • Kontenerowe stacje ozonowania ścieków
  • Stacje pilotowe 

 

fotorelacje

Copyright 2017 Wofil. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja: iPolska.com.pl